Lonże dla konia – niezbędne w czasie treningu bez jeźdźca

Zobacz, gdzie zamówić lonżę jeździecką.

Lonża jeździecka to sprzęt cyklicznie stosowany podczas nauki jazdy konnej oraz tresur. Jakiego rodzaju lonże jeździeckie są obecne na rynku? Z czego są wytwarzane te sprzęty i gdzie warto ich szukać?

Typy i rola lonży dla konia

Lonża dla konia to właściwie długa lina, na ogół mająca 5-8 metrów, na której prowadzi się wierzchowca w trakcie nauki jazdy i treningu technik związanych z łapaniem strzemion, dosiadaniem, utrzymywaniem balansu w siodle, a także trzymaniem wodzy. Zwierzę prowadzi się po obwodzie koła, zaś lonża jest wykorzystywana do nadzorowania reakcji konia. Przyrząd ten służy także akrobatom cyrkowym oraz zawodnikom woltyżerki do doskonalenia technik i zabezpieczania wykonywanych akrobacji. Lonża przydaje się ponadto przy hipoterapii. Lonża jeździecka może również być używana w trakcie treningu bez dżokeja – w takiej sytuacji służy do treningu młodych koni i dostarczenia im odpowiedniej dawki ruchu.

Lonża dla konia – postaw na produkty uznanych firm

Obszerne spektrum przyrządów jeździeckich spotkasz w bogato wyposażonych sklepach internetowych, które sprzedają profesjonalny oprzyrządowanie w dobrych cenach. Posiadają one specjalistyczne lonże dla konia uznanych firm – między innymi Imperial Riding, Jumptec czy Waldhausen. Szukasz lonży dla konia w zielonym, turkusowymlub różowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade daje szeroki asortyment akcesoriów, które sprostają wymaganiom najbardziej kapryśnych dżokejów. W ofercie oferowane są lonże wyprodukowane m.in. z materiału nylonowego. Lonże zaopatrzone są w obrotowy karabińczyk, a miękki materiał jest przyjemny w dotyku.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]