Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

Aparat do masażu limfatycznego kupisz na carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest usprawnienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy okrężne oraz pompujące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do punktu masażu, a także kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej stosowane są aparaty do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne rękawy podzielone na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne komory rękaw uciska kończynę, wspomagając w ten sposób krążenie limfy. Jest multum wskazań do zastosowania zabiegu masażu limfatycznego. To m.in. obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania oraz jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu. Presoterapia stała się również nadzwyczaj popularna w świecie profesjonalnego sportu, w głównej mierze jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – domowy sprzęt do masażu limfatycznego

Duże możliwości wykorzystania urządzeń do masażu limfatycznego przyczyniło się mocno do ulepszenia tych aparatów. W dzisiejszych czasach osoby raz za razem stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za sprawą innowacyjnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do presoterapii tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy drenaż. Maszyny CarePump są kompaktowe i nie są ciężkie, w związku z tym bez problemu można wziąć je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być uprzednio ustalone z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, gdyż występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. choroby bakteryjne oraz wirusowe czy zaburzenia rytmu serca, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]