Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu zamówisz okiennice wewnętrzne.

Projektując wystrój wnętrza, rzadko poświęca się dużo uwagi ozdobie okien. Zazwyczaj wybiera się standardowe aranżacje, to znaczy firany i zasłony, które niekiedy zestawiane są z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mniej rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Okiennice ozdobne shutters – nowinka w europejskich domach

Najważniejszym atrybutem shuttersów (lub też po polsku – szutersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych są ruchome, wobec tego można ustawiać je w różnych pozycjach, zależnie od potrzeb lokatorów. Producenci wykonują je z listw drewnianych, z płyt pilśniowych, a także PCV. Okiennice wewnętrzne shutters montuje się z reguły na oknach, jednakże jednakowo dobrze sprawdzą się na drzwiach i w szafach. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w naszym budownictwie wykorzystuje się w dalszym ciągu dość rzadko, ale gros osób na pewno w kinie bądź na ekranie telewizora, ponieważ tego rodzaju okiennice są bardzo popularne na terenach z gorącym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich czy Afryce Południowej.

Ozdobne okiennice shutters świetnie komponują się z przeróżnymi stylami aranżacyjnymi

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko świetnie się prezentują, ale mają też praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można w pasywny sposób kontrolować użycie energii słonecznej: latem powstrzymywać gromadzenie się ciepła we wnętrzach, a zimą – utrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i nie ma zwykle przeszkód, by umieścić je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wytwarza oraz montuje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom bardzo ciekawy wygląd, zatem podnoszą wartość domu. Wypada też podkreślić, że okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez wykorzystania sznurów, co właściciele zwierząt oraz rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby wplątać się sterczące łańcuszki, uznają z pewnością za dodatkową zaletę.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]