Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę

Przykłady z zastosowaniem shuttersów w salonie znajdziesz tutaj.

Szutersy (shutters), czyli wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się przeważnie z wnętrzami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Jednak ten element zabezpieczenia okna można zastosować też w europejskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a równocześnie rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu sytuacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – ozdoba i praktyczne wykorzystanie

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, pełnią dwie funkcje – ozdobną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu wspaniale poprawiają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są istotne, bowiem to w salonie podejmuje się gości, a także przebywa się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. W związku z tym warto zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale także przytulne. Opcja wybrania kąta pochylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych wnikających do salonu, co umożliwia m.in. lekkie jego ściemnienie, kiedy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub całkowite jego przyciemnienie, kiedy mamy ochotę obejrzeć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Możliwość kontroli przenikania światła do pomieszczenia jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże też z innego powodu – za ich sprawą da się efektywnie regulować temperaturę pomieszczeniu, która ma olbrzymi wpływ na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie zimowym o wiele dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, z kolei latem łatwiej jest utrzymać w niej niższą temperaturę. Na dodatek okiennice typu shutters skuteczniej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla alergików. Osiada się na nich mniej kurzu niż w fałdkach firanek, a ich mycie jest nadzwyczaj łatwe i trwa w zasadzie parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale sprawdzą się także w pokoju dziecka, w łazience czy w kuchni.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]