Smaki najlepszych kaw w domu – kapsułki do ekspresu

Kapsułki do kawy znajdziesz na https://cafessima.pl.

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się też ze znajomymi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale wciąż pijemy go przeważnie w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki kawy do ekspresu porównywalnie dobra jak w kafejce

Gdy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków lub fantazyjnie przygotowaną udajemy się na ogół do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie przeróżnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kawę w kapsułkach? Przede wszystkim dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się perfekcyjnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podsunięcie filiżanki lub kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki do kawy – dobra kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Sama kawa w kapsułkach to również nie jest ogromny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. latte można zaparzyć w domu za niecałe 1,20 zł. Cena waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kawiarni, jest to zazwyczaj ok 10%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich dużą zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się nierzadko czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. Obecnie do wszystkich wziętych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można zamówić pasujące kapsułki.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]